SPORTBAR.ME logo
rss

U četvrtak najvažnija utakmica sezone

By on Monday, 4th June 2012 U četvrtak najvažnija utakmica sezone thumbnail

Preostalo je još 90 minuta igre za fudbalere Mornara u ovoj, izuzetno uspјešnoj prolјećnјoj sezoni. Na 17 utakmica zabilježili su 14 pobjeda, jedan remi i dva poraza. U posljednjih devet mečeva nanizali su devet trijumfa, od kojih je onaj u Beranama, u prvoj utamici baraža za Prvu ligu, bio je i najvažniji.
U Mornaru se ne zavaravaju – utakmica u gradu na Limu bila je samo prvo poluvrijeme. Trener Sarić upozorava:
„Šanse su i dalje fifti – fifti. Predstoji nam teška utakmica na Topolici. Beranci sigurno rezonuju – kad su mogli Barani na našem terenu da nam daju dva gola, možemo i mi njima na njihovom.“
Dan pauze imaju samo oni koji su od prvog minuta igrali u Berana, plus Cicović koji je u 57. minutu zamijenio povrijeđenog Jovovića, ostali će trenirati na pomoćnom terenu Topolice.
A utakmica pod Jasikovcem i dvodnevni boravak na sjeveru Crne Gore, u motelu „Krstac“, pet kilometara udaljenom od Mojkovca, potvrdili su da je Mornar ozbiljan klub i da ima dobar tim, kadar da se suprotstavi najjačim ekipama u zemlji. Aleksandar Saša Jelenić je imao svoj dan. „Carinio“ je sve lopte koje su kretale ka šesnaestercu Mornara, pritom besprekorno čuvajući najopasnijeg igrača domaćih Marka Lalevića. Startovao je uvijek pravovremeno, sve vrijeme ozbiljan, koncentrisan. Bila je to najbolja partija Jelenića u dresu Mornara ove sezone. Odlično je sarađivao sa drugim „štoperom“ Nenadom Bubanjom. Po bokovima su špartali Željko Tomašević i Boban Obradović. Tu uz lijevu stranu bio je i neumorni Đorđije Vojvodić koji je stigao i da u 68. minutu postigne drugi, pobjedonosni gol za Mornar. Golobradi mladići Boris Merdović, Benjamin Kacić, Mustafa Metović dali su sve od sebe da odnesu pevagu na sredini terena, ali im to nije uvijek uspijevalo, Beranci imaju dobar vezni red koji je povremeno, kao na početku drugog poluvremena, potpuno kontrolisao igru. U špicu su Saša Jovović i Dejan Jovančov bili prava napast za odbranu domaćih, a sve konce odbrane držao je u svojim rukama iskusni golman Miloš Radanović.
Barani su imali sreću da su oba gola postigli u pravo vrijeme. Jovović je poslije centaršuta Metovića iz kornera u 10. minutu glavom zakucao loptu u mrežu, samo tri minuta pošto je Berane golom Tomovića povelo. U drugom poluvremenu kada je Berane bilo bolji rival, posebno od kada je Jovović morao da napusti teren zbog povrede, Vojvodić se odlično snašao u petercu domaćih poslije slobodnog udarca Jelenića i lijevom nogom „probušio“ mrežu. Šteta je što barski ligaš nije dotukao grogiranog rivala, jer Berana poslije dugog gola nigdje nije bilo. Naročito su pali u igri od 72. minuta kada je zbog drugog žutog kartona isključen strijelac jedinog gola za domaće Nikola Tomović. Mornar brojčanu nadmoć nije iskoristio, iako je lako dolazio do gola Akovića. Možda je Sarić trebalo da uvede Bogdana Bogdanovića koji je nekoliko dana ranije u meču sa Iskrom postigao het-trik, ali mu niko ne može j ni što se opedijelio da sa iskusnim Dejanom Nenezićem osigura sredinu terena i spriječi bilo kakvo iznenađenje do kraja.
Na gradskom stadionu u Beranama, među blizu 1.500 gledalaca bilo je i stotinak navijača Mornara. Sve vrijeme su bodrili svoje ljubimce, ali nesinhronizovano, kako to rade i u Baru. Konačno je došlo vrijeme da neko usmjeri tu ogromnu energiju kako bi barska publika bila dvanaesti igrač Mornara.
Pomoćni trener Mornara Zoran Đurašković, kao i šef struke Sarić, ističe da u Beranama ništa nije riješeno.

- Igraćemo na Topolici kao da je rezultat u prvom meču bio 0:0. Predstoji nam teških 90 minuta, ali smo svjesni da nam cijela sezona zavisi od te revenš utakmice i učinićemo sve da pobjednički niz zaokružimo na deset – kaže Đurašković.

Valja zabilježiti da su Barani u Beranama dočekani prijateljski i da je utakmica na lijepom stadionu i uređenom travnatom terenu bila fer.

Revanš meč baraža za ulazak u Prvu ligu između Mornara i Berana igra se na Topolici u četvrtak, od 17,30 sati.