Fudbaleri Mornara na “DG areni” dočekuju Lovćen

by Ilija Kovačević | 14:08:2018 | 16:08:32

Utakmicama vanrednog trećeg kola u srijedu će biti nastavljeno takmičenje u Telekom prvoj fudbalskoj ligi. Fudbaleri Mornara će po prvi put ove sezone u “eliti” bti domaćini. Na žalost zbog neuslovnosti terena u Baru, Mornar će cetinjski Lovćen ugostiti u Donjoj Gorici, na popularnoj “DG areni” u Lješkopolju.

Ujedno, biće to duel novajlija u ovom rangu takmičenja. Cetinjani su odlično startovali, pobijedivši na premijeri kao gosti Grbalj, dok su prije tri dana kao domaćini u Kotoru igrali sa šampionom Sutjeskom neriješeno 1:1.

Barani su na drugoj strani takođe imali dobar start, protiv Sutjeske u Nikšiću 1:1, dok su u nedjelju veče pod Goricom poraženi od Budućnosti 3:0.

Dakle, pred Baranima je još jedan u nizu teških ispita, ističe trener Mornara Aleksandar Madžar;

-“Stiže nam u goste kvalitetan rival koji je to svojim igrama potvrdio na startu šampionata. Mi idemo utakmicu po utakmicu i očekujem  jedan težak i neizvjestan meč. Normalno, da će moji momci dati sve od sebe kako bi pokušali ove sezone da osvoje prva tri boda prvoligaška boda. Igramo protiv ozbiljne i iskusne ekipe Lovćena koju respektujemo, ali ćemo sve uraditi da ih savladamo, kazao je Madžar.

Utakmica počinje u 17 sati i 30 minuta, a glavni sudija meča je Vladan Kojović iz Podgorice, dok su pomoćnici; Veselin Radunović iz Nikšića i njegov imenjak Veselin Đuranović iz Podgorice.

Vjerovatni sastav Mornara; Djurović, Bigović, Marković, Pajović, Vujošević, Vukmarković, Kalačević, Molabećirović, Ivanović, Jovančov, Škrelja.

U ovom kolu još se sastaju; OFK Titograd – Budućnost, Zeta – Iskra, Grbalj – Rudar i Sutjeska – Petrovac (TV Arena 3). Svi mečevi počinju u 17 sati i 30 minuta, osim duela u Nikšiću koji je zakazan za (19,00h).