Lovćen slavio na DG areni protiv Mornara

by Ilija Kovačević | 15:08:2018 | 20:37:04

Mornar – Lovćen: 2:4 (1:2)

Lješkopolje; DG arena, gledalaca oko 250.
Glavni sudija: Vladan Kojović (Podgorica), pomoćnici; Veselin Radunović (Nikšić) i Veselin Đuranović (Podgorica).
Strijelci; Kalačević u 21’ minutu iz penala i Jovančov u 89’ za Mornar – Vujović u 26’, Camaj u 40’, Radišić u 58’, Đurović u 90+2 za Lovćen.
Žuti kartoni; Pajović (Mornar) – Draganić, Radišić (Lovćen).
Crveni kartoni; Đurović (Mornar) u 90+1, Petričević u 20’ (Lovćen).

Mornar; Đurović, Merdović, Pajović, Marković, Džanović (Ivanović od 60’), Vukmarković (Jovančov od 46’), Martinović, Redžović (Vujošević od 52’), Škrelja, Kalačević, Barjaktarović.

Lovćen; Perović, Draganić, Radišić, Igumanović, G. Vujović (Đurović od 83’), Eraković, Petričević, Camaj (Bujša od 88’), Zarubica (Marković od 88’), J. Vujović, Radunović.

Premijera Mornara kao domaćina na DG arena u okviru Telekom prve fudbalske lige u Lješkopolju protiv Cetinjana nije bila uspješna.

Do druge pobjede u sezoni stigli su Cetinjani pobjedom od 4:2, dok je Mornar upisao drugi poraz. Novim trijumfom Lovćen je iskoristio kiks Budućnosti I zaosjeo lidero mjesto na tabeli sa 7 bodova, dok su Barani uz Zetu i Petrovac na začelju tabele.

Iako su Barani poveli golom Filipa Kalačevića iz jedanaesterca u 21. minutu, to nije omelo Cetinjane da slave na ,,DG areni“ u Podgorici.
U tom minutu isključen je Luka Petričević pa su Barani nastavili sa igračem više.

Međutim igrač manje se nije osjetio u igri Cetinjana, naprotiv !

Predvođeni sjajnim Goranom Vujovićem gosti su poravnali u 26’ minutu evrogolom sa nekih 30-tak metara kada je pogodio malu mrežicu lijeve strane gola Đurovića.

Preokret je donio Driton Camaj u 40. minutu.

U nastavku još tri gola na utakmici. Iako se dobar dio drugog poluvremena igrao po jakoj kiši to Cetinjanima nije smetalo da nastave sa efikasnom igrom.

Vođstvo gostiju povećao je Mirko Radišić u 57. minutu, dok je pogodak Dejana Jovančova u 90’ za 3:2. samo unio malo adrenalina u finiš ovog susreta.

Svaku dilemu oko konačnog ishoda otklonio je bivši član Barana Marko Đurović iz jedanaesterca u trećem minutu sudijske nadoknade za konačnih Mornar – Lovćen 2:4.

U narednom kolu koje se igra predstojećeg vikenda, fudbaleri Mornara su gosti Petrovca.