Mornar poražen u komšijskom derbiju

by Ilija Kovačević | 18:08:2018 | 23:13:49

Petrovac – Mornar: 1:0 (0:0)

Petrovac, stadion pod „Malim brdom“, gledalaca oko 300.
Glavni sudija; Miloš Savović (Podgorica), pomoćnici; Ivan Bogdanović (Cetinje) i Miodrag Brajović (Podgorica)
Strijelac; Šo Yamamoto u 55' minutu (Petrovac)
Žuti kartoni; Marković, Yamamoto (Perovac) – Kalačević, Škrelja (Mornar)

Petrovac; Popović, Vujović, Vujačić, Kacić (Kažić od 73'), Marković, Mikijelj, Yamamoto, Pajović (Medigović od 50'), Kajević, Kalezić, Muharemović (Vuljaj od 65').

Mornar; Novović, Vujošević, Ivanović (L. Merdović u 55'), Jovančov, Pajović, Martinović, Popović, Barjaktarović, Molabećirović (Škrelja u 62'), Kalačević (Leverda u 73'), Vukmarković.

Fudbaleri Petrovca pobijedili su večeras pred svojim navijačima barski Mornar 1:0, u posljednjem meču četvrtog kola Telekom Prve crnogorske lige.

Odlučujući pogodak, za prvi trijumf Petrovca ove sezone, postigao je Japanac Šo Jamamoto u 55. minutu.

Samo četiri minuta ranije u (51’ minutu) šansu utakmice propustio je fudbaler Mornara Ivan Ivanović koji je dobio odličnu dubinsku loptu, našao se “oči u o oči” sa golmanom Popovićem koji je sjajno reagovao i ukrotio šut.

-“Kada ne iskoristite svoju jedinu pravu priliku na utakmici slijedi kazna i to je staro fudbalsko pravilo. Ali što je tu je. Moramo dalje. Odigrali smo solidno prvo poluvrijeme, prvi priprijetili i stvorili šansu utakmice, da bi u drugom poluvremenu rival bio bolji. Teško je pogotovo mojoj ekipi kada za sedam dana odigramo tri meča, gdje već poslije 60 minuta dolazi do zamora i pada u igri iz već dobro poznatih razloga. Ali, nema vremena za tugovanje. Idemo dalje, moramo još jače raditi i okrenuti se narednim utakmicama”, kazao je šef struke Barana Aleksandar Madžar.

Trener Petrovca Rudolf Marčić bio je mnogo zadovoljniji;
-“Teška utakmica, treća za oba sastava u sedam dana. Mornar je bolje počeo i bio bolji rival u prvom dijelu. Čak su prvi mogli do gola, ali nas je Popović spasio i moram reći pokrenuo da od tog trenutka počnemo bolje igrati. Na poluvremenu sam mojim momcima rekao da protivnik u nastavku neće moći da igra na istom nivou, jel su dali sve od sebe u prvih 45’ minuta i tako je i bilo. Na vrijeme smo dali gol, imali još dvije - tri odlične prilike koje nijesmo iskoristili, ali smo na kraju mislim zasluženo pobijedili. Imaćemo nedjelju dana da se na miru pripremimo za naredna dva meča koja igramo u gostima”, kazao je strateg Petrovčana, Rudolf Marčić.

Počelo je sve golom Mikijelja u 13’ minutu, koji je sudija Savović opravdano poništio zbog ofsajda.

Pet minuta kasnije Vujović je prošao sa desne strane, šutirao sa 10-tak metara ali pored lijeve stative gola Novovića.

U 24’ minutu odlična kontra Barana - Vujošević je sa 15-tak metara poslao loptu visoko preko gola.

Devet minuta kasnije i Molabećirović je sa desetak metara pokušao da ugrozi gol rivala, ali je lopta prošla za malo pored desne stative Popovića.

Isti fudbaler je mogao mnogo bolje da reaguje u 41’ minutu kada je lopta nakon  gužve došla do njega ali je ostao kratak kako bi ugrozio gol Petrovca.

Na isteku prvog poluvremena, Petrovčani su mogli do pogotka preko Vujačića koji je bio u kontri, ali je slabo zahvatio loptu koja je otišla daleko od gola Barana.

U nastavku smo viđeli već opisanu šansu utakmice Ivanovića i gol Yamamota.

Od tog trenutka igrao je samo jedan, domaći tim koji je mogao do drugog gola preko Kalezića u 57’ i 81’, te Vujačića u 77’ i 89’ minutu ali je ostalo minimalnih 1:0.

Pobjede u ovom kolu, ranije danas ostvarili su fudbaleri Sutjeske i OFK Titograda.

Sutjeska, koja brani trofej, savladala je u Pljevljima ekipu Rudara 2:1 i ostvarila drugu pobjedu ove sezone.

OFK Titograd je u podgoričkom naselju Stari aerodrom poslije preokreta savladao Zetu 2:1.

Bez pobjednika završen je duel Iskre i Grblja u Danilovgradu.

U posljednjem meču ovog kola, sjutra u 19 sati pod Goricom, sastaće se Budućnost i cetinjski Lovćen.

U narednom 5. kolu koje se igra u subotu 25. avgusta Mornar dočekuje ekipu Rudara.