by Ilija Kovačević / foto SportNews.hr | 06:11:2018 | 16:43:56

Foto; Bogdanović u dresu švajcarskog trećeligaša Locarna

Hajduk – Sloga Radovići: 3:2 (0:1)

Bar, SRC „Topolica“, gledalaca oko 30.
Glavni sudija; Nikola Marković - Cetinje, pomoćnici;  Nemaja Ćetković – Ulcinja, Andrija Junković – Bar.

Strijelci; Mladen Đukić u 46', Bogdan Bogdanović u 55' i 78' (Hajduk) – Luka Grivić u 41' i Živko Mirković u 77' minutu za Slogu iz Radovića

Žuti kartoni; Perunović, M. Barabaš, Ličina (Hajduk) – Deretić, Đapić (Sloga Radovići)

Hajduk; Rade Lemajić, Mario Barabaš (Ivanović od 70'), Nemanja Šćekić, Rajko Nikezić, Filip Barabaš, Petar Milošević, Mladen Đukić, Dragomir Vukmarković, Bogdan Bogdanović (Marko Šorović od 90'), Nemanja Perunović (Rahman Ličina od 82'), Nikola Baković.

Sloga Radovići; Lemajić, Đapić, Deretić, Racković, Vučićević, Mršulja, Grivić, Mirković, Marković, Spalević, Zec.

Velika pobjeda Hajduka u derbiju osmog kola Južne fudbalske regije za seniore. Barani su danas na krilima sjajnog napadača Bogdana Bogdanovića koji se vratio na veliku scenu odličnom partijom i rasnog strijelca Mladena Đukića pred svojim navijačima stigli do nova tri boda srušivši lidera iz Radovića.

Gost iz Krtola je poveo u finišu prvog poluvremena. Igrao se 41’ minut kada je Luka Grivić doveo svoj tim u vođstvo, da bi Barani u nastavku za nekih 30-tak minuta preokrenuli rezultat, bacivši na koljena lidera Južne regije, za treću pobjedu zaredom u šampionatu.

Mladen Đukić je početkom drugog dijela poravnao (46’ minut), da bi ovogodišnje pojačanje Hajduka Bogdan Bogdanović sa dva gola u (55’ i 78’) minutu doveo svoj tim do ubjedljive prednosti koju su zadržali do kraja. Bivši kapiten Mornara i fudbaler mnogih ekipa iz regiona i inostranstva se vrhunskom partijom predstavio u dresu Hajduka i preporučio mnogo jačim sastavima već u zimskom prelaznom roku.

Gosti su u 87’ minutu preko Živka Mirkovića smanjili na 3:2 i pokazali veliki kvalitet, ali za novi “povratak” u meč nijesu imali snage.

U premijernom susretu ovog kola, Cetinje je u nedjelju na svom terenu pobijedilo starobarsku Slogu 6:0.

U narednom kolu starobarska Sloga u novom gradskom derbiju dočekuje sastav Hajduka, dok će Sloga iz Radovića ugostiti Cetinje.