Veliki bod fudbalera Hajduka u derbiju kola na Cetinju

by Ilija Kovačević & foto privatna arhiva | 10:03:2019 | 16:44:17

Cetinje – Hajduk: 0:0

Cetinje; Obilića poljana, gledalaca oko 100.
Glavni sudija; Miloš Bracanović (Cetinje); pomoćnici; Ivan Popović i Dragan Ražnatović (Cetinje).
Žuti karton; Petričević i Tatar (Cetinje) – Milošević, Đurković, Demirović, Šćekić (Hajduk).

Cetinje; Bauković, Tatar (Vujović od 78'), Latković, Petričević, Đikanović, Martinović, Radulović, Kaluđerović, Batrićević (Jabučanin od 82'), Šoć (Knežević od 61'), Bigović.

Hajduk; Lemajić, Šćekić, Mehović, Vujačić, Radonjić, Demirović, Vujinović, Bogdanović, Konatar (Baković od 63'), Osmanović (Đurković od 46'), Milošević.

Fudbaleri barskog Hajduka nastavili su u dobrom ritmu koji su imali s kraja jesnjeg dijela sezone.

Barani su danas na otvaranju proljećnog dijela sezone u okviru 13. kola Južne regije za seniore remizirali u gostima protiv lidera, ekipe Cetinje 0:0. Ovo je bio tek prvi remi Barana u šampionatu, dok su Cetinji upisali drugi neriješen ishod.

Kao što je to bilo jasno u finišu jesnjeg dijela sezone, prvo proljećno kolo je potvrdilo da će tri ekipe Cetinje, Sloga Radovići i Hajduk nastaviti borbu za prvo mjesto koje donosi „baraž“ za popunu Druge fudbalske lige.

Po riječima ljudi iz barskog kluba, bila je ovo teška prvenstvena utakmica na gostovanju pojačanom Cetinju.

Domaćin je mnogo bolje odigrao prvo poluvrijeme, da bi Barani u nastavku bili mnogo bolji rival.

Gosti su propustili u nastavku dvije stopostotne prilike preko Šćekića i Bogdanovića.

Ipak, meč je obilježio „povratnik“  u ekipi Hajduka, Miloš Radonjić, koji je poslije pauze od godinu dana obukao dres Barana. On je sjajno držao poslednju liniju Hajduka, pogotovo u finišu meča kada su Cetinjani bili u naletu uz nekoliko sjajnih ofanzivnih rola.

Foto; Na slici Miloš Radonjić

Svakako rezultat koji ohrabruje protiv tima koja je jedan od glavnih pretendenata za ulazak u Drugu ligu.

*      *      *

U drugom prvenstevnom meču ovog kola, starobarska Sloga je danas na „Topolici“ poražena od imenjaka iz Radovića 4:0, poluvrijeme 1:0. Strijelci za goste bili su; Nikola Đapić u 14', Marko Kaljević u 68', Aleksandar Novaković u 80' i Milan Carević u 89' minutu.

Starobarani su imali veliki peh jer su od 22’ minuta susreta zbog drugog žutog , odnosno crvenog kartona Ardijana Ramdedovića igrali sa igračem manje.

U narednom kolu, Hajduk na svom terenu u novom derbiju kola dočekuje Slogu iz Radovića, dok je starobarska Sloga gost Cetinja.