Fudbaleri Mornara u derbiju kola bolji od Ibra

by Ilija Kovačević / foto Adi Karadjuzović | 03:05:2017 | 19:41:42

Mornar - Ibar 1:0 (1:0)

Bar ; Stadion SRC "Topolica", gledalaca: oko 400.
Sudija: Vladimir Bjelica (Nikšić). Pomoćnici: Blažo Bogdanović (Nikšić), Nenad Živković (Podgorica).

Strijelci: Luka Merdović u 45+1 minutu.

Žuti kartoni : Popović, Kopitović (Mornar), Kajević, Ćipranić, Bišević, Šćepanović (Ibar).

Mornar : Delibašić, Radović, Popović, Malešević, Vlahović, Kopitović (od 85’.Bogdanović), Džanović, L. Merdović ( od 77’. B. Merdović), Brežanin, Vukmarković, Kalačević (od 90’. Bušković)

Ibar : Jelovac, Šutković, Hot (od 68’. Bišević), Tahirović (od 86’.Jeknić), Kajević, Kalač (od 46’.Goranović), Gajić, Šćepanović, Ćipranić, Taćemot, Eguči.

U još jednoj odličnoj fudbalskoj predstavi pred svojim navijačima, Barani su u okviru vanrednog 29. kola Druge lige u velikom derbiju savladali rožajski Ibar sa 1:0.

Gol odluke postigao je Luka Merdović u prvom minutu produžetka u prvom poluvremenu, nakon gužve pred golom Milana Jelovca, kada je sa par metara neodbranjivo poslao loptu u mrežu.

U meču koji je bio važan za oba sastava, domaći su zasluženo slavili, a novom pobjedom Barani su napravili veliki korak ka “baražu” za popunu Prve lige.

Domaći su u prvom poluvremenu stvorili par izglednih prilika, ali nijesu uspjeli ozbiljnije da ugroze gol gostiju.

U drugom poluvremenu Barani su nastavili sa napadima na gol Jelovca, nanovo stvorili par izglednih prilika, ali Merdović i Vukmarković nijesu uspjeli da matiraju golmana Ibra.

Fudbaleri Koma povećali su prednost sa bod na dva u odnosu na Ibar, nakon mečeva 29. kola Druge fudbalske lige. Podgoričani su remizirali protiv Jezera u Plavu - 1:1.

U ostalim mečevima 29. kola Druge lige, Berane je kod kuće savladalo Bratstvo sa 3:2, Cetinje je bilo bolje od Čelika 3:0, dok je juče Igalo u gostima savladalo ekipu Radničkog (6:0).

Slobodni su bili fudbaleri Otrant-Olimpika.