Mornar u odličnoj fudbalskoj predstavi bolji od Otranta

by Ilija Kovačević | 05:11:2017 | 19:12:37

Mornar – Otrant Olimpik 3:2 (1:2)

Bar; SRC "Topolica", gledalaca: oko 400.
Sudija: Vladimir Bjelica (Nikšić), pomoćnici: Blažo Bogdanović (Nikšić), Marko Gojković (Nikšić).

Strijelci: Vukmarković u 18., Kalačević u 78. (jedanaesterac), Ivanović u 81. za Mornar, Molabećirović u 13., Pavićević u 38.

Žuti kartoni: Kalačević (Mornar), Seniković, Mizokami, M. Divanović (Otrant).

Mornar: Delibašić, Kalačević, Malešević, Ivanović, Merdović (od 90.Balić), Džanović  (od 70. Lalošević), Nikolić, Radonjić (od 75. Leković), Kosović, Bubanja, Vukmarković.

Otrant Olimpik: Mećikukić, Ramović, Jablan, Seniković, Mulabećirović, Pavićević, Matunović (od 46. Mizokami), Padović, Miličković, M. Divanović (od 62. Tačibana), Z. Divanović (od 46. Pepić).

Sjajna fudbalska predstava na "Topolici" ! Gosti su dva puta vodili u prvom poluvremenu, kada su bili bolji rival, ali su domaći u nastavku zaigrali daleko kvalitetnije, zahvaljujući sjajnoj partiji Baća Nikolića, koji je bio asistent kod sva tri gola, i nerješiva enigma za Ulcinjane.

Gosti su došli u vođstvo u 13. minutu, nakon prekršaja nad Kalačevićem, koji sudija nije svirao, pa je Molabećirović krenuo ka golu Delibašića i pogodio mrežu.

Igrao se 18' minut, Nikolić je izveo korner, najprisebniji pred golom gostiiju iz gužve bio je Vukmarković koji je pogodio za 1:1.

Velike prilike su u nastavku propustili Ivanović i Džanović, da bi nesporazum golmana Delibašića i štopera Kosovića iskoristio Pavićević u 38. minutu za vođstvo 1:2.

U drugom dijelu kao da je na teren izašao novi, daleko bolji Mornar. Kao na filmskoj traci ređale su se prilike, a inicijator skoro svih akcija bio je Nikolić. Ipak, Radonjić u 54., Merdović u 64. i 67., Ivanović u 65. nijesu uspjeli da savladaju golmama gostiju.

Barani su do „poravnanja“ 2:2 stigli u 78. minutu. Merdović je srušen u šesnaestercu, glavni sudija je opravdano svirao penal koji je Kalačević sigurno realizovao.

Devet minuta prije kraja, Nikolić je odlično prošao po desnoj strani, ubacio loptu pred gol Ulcinjana. Ivanović je bio najsnalažljiviji i sjajnim udarcem donio Baranima novu sedmu pobjedu u šampionatu za treće mjesto na tabeli i 26 bodova.

I gosti su imali svoje šanse, koje na sreću domaćina nijesu iskoristili kod rezultata 1:2.

U narednom kolu, 12. novembra, sastaće se: Čelik – Mornar, Bokelj - Berane, Jedinstvo - Cetinje, Otrant-Olimpik - Igalo, Jezero - Mladost Lješkopolje i Lovćen - Ibar.