Cedevita prekinula uspješan ABA ligaški niz Mornara

by Ilija Kovačević / foto Miki Bijedić | 10:02:2018 | 19:03:35

Mornar – Cedevita: 89 – 94 (15:25, 24:28, 25:18, 25:23)

Bar; SD “Topolica”, gledalaca oko 2.300
Sudije; Matej Boltauzer (Slovenija), Marko Juras (Srbija), Matej Špendl (Slovenija)

Mornar; Pavićević, Ćalić 2, Mićović 8, Needham 14, Mijović, Pavić 4, Vujošević 6, Mugoša, Raley-Ross 16, Vranješ 12, Bakić 5, Luković 22.

Cedevita; Ukić 14, Krušlin 12, Perković, Johnson 16, Katić, Slavica, Žganec 6, Musa 11, Cherry 16, Markota 5, Ramljak 2, Stipanović 12.

Košarkaši Mornara poraženi su večeras u Baru od Cedevite 94:89, u utakmici 20. kola ABA lige.

Cedevita je na taj način prekinula uspješan niz Barana od sedam uzastopnih pobjeda.

Puleni Jurija Zdovca su još jednom pokazali da ne “leže” Baranima, koji su i u četvrtom međusobnom meču poraženi.

Domaći su ujedno propustili prvu meč loptu da dva kola prije kraja ligaškog dijela potvrde četvrto mjesto i plasman u play – off.

Barani će imati priliku protiv Cibone u Zagrebu i u poslednjem kolu protiv MZT-a u Baru, a za ovogodišnji cilj im je potrebna još jedna pobjeda.

Domaći su od starta bili u kontra tritmu, na drugoj strani gosti su od početka do kraja meča bilio u vođstvu. Šut domaće nije služio naročito za tri poena što je bilo glavno oružje Barana ove sezone uz slab procenat slobodnih bacanja.

Poslije slabe prve četvrtine, Barani se ni u nastavku nijesu mogli “sastavit” a kada je Ramljak pogodio na 4 ipo minuta prije kraja drugog perioda za vođstvo (42:26) bilo je jasno da će domaći teško izaći na kraj za Cedevitom.

-„Nismo dobro ušli u meč, dozvolili smo puno otvorenih šuteva što je Cedevita znala da iskoristi“, kazao je nakon meča igrač Mornara Uroš Luković.

U nastavku su Barani pokušali u par navrata da uhvate priključak ali su se bilo je evidentno “mučili” u napadu da bi penima Stipanović na 7,44 mnuta prije kraja trećeg perioda gosti otišli na “plus 17” (60 – 43).

Do malog odmora, Barani su uspjeli još jednom da “uhvate” rivala pa se na pauzu pred poslednji period otšlo sa vođstvo gostiju od sedma poena 71 – 64.

Na krilima publike koja je u par navrata vraćala Barane u egal, domaći su trojkom Nidama na tri minuta prije kraja utakmice došli na "minus pet" (81 – 86), ali za potpun preokret nijesu imali snage.

-„Odigrali smo veoma dobar meč, koji smo na kraju timski dobili. Ovo je vrlo važna pobjeda za nas pred nastavak takmičenja u ABA ligi“, kazao je košarkaš Cedevite Chris Johnson.

Ukić, Krušlin su uz sjanog Džonsona i Čerija odbili poslednji napad i trzaj domaćih, kada su na 62’’sekunde prije kraja gosti otišli na “plus 9” (94 – 85). Barani su do kraja meča preko Ross-a sa njegova četiri poena uspjeli da smanje razliku za konačnih 94 – 89.

-„Prije svega čestitao bih Cedeviti na zasluženoj pobjedi. Nas šut nije htio, ovo je jedna od najslabijih utakmica kada govorimo o procentu šuta za tri poena, samo 27%. Takođe, imali smo i 11 promašenih slobodnih bacanja što je nedopustivo“, kazao je trener Mornara Mihailo Pavićević.

Cedevitu, koja je tokom cijelog meča bila u vođstvu, do 15. trijumfa vodili su Kris Entoni Džonson i Vil Čeri sa po 16, dok je Roko Leni Ukić sa 14 poena.

-„Čestitao bih Mornaru na još jednoj odlično utakmici. Malo timova se može pohvaliti činjenicom da je trijmfovalo u "Topolici". Imali smo mnogo raspoloženih igrača, čak šestorica dvocifrenih. Predstoje nam obaveze u nacionalnom Kupu, gde imamo ambiciju da ga osvojimo, a onda i plej of ABA lige“, kazao je trener gostiju Jurij Zdovc.

Kod Mornara koji je doživio osmi poraz, Uroš Luković je bio najjefikasniji sa 22 poena, Brendis Rejli- Ros je postigao 16, dok je Derik Nidan dodao 14 poena.

U ABA ligi zbog završnice nacionalnih Kupova, kao i reprezentativnih obaveza slijedi 15-to dnevna pauza, a nastavak takmičenja odnosno poslendja dva ligaška kola biće odigrana 3. odnosno 10. marta.