Krka – Mornar: 80 - 76 (17:22, 22:10, 19:21, 22:23)

Novo Mesto; SD „Leon Štukelj“ , gledalaca oko 1.000.
Sudije; Tomislav Hordov i Denis Hadžić (Hrvatska), Saša Babić (BiH)

Krka; Jančar, Marinelli 11, Škedelj 10, Osolnik 4, Bratož 6, Stipaničev 1, Cinac 3, Đapa 3, Fifolt 5, Balažič 14, Lalić  14, Lapornik 9.

Mornar; Carrington 3, Mićović 5, Koenig 2, Mugoša, Pavić 6, Vujošević, Pavićević, Waller 8, Vranješ 25, Mornar 2, Rebić 18, Luković 5.

Košarkaši Mornara upisali su četvrti poraz zaredom na početku sezone, računajući ABA Superkup, Eurokup i ABA ligu.

Barani su u regionalnom takmičenju poslije Olimpije i drugi put izgubili u Sloveniji – večeras od Krke u Novom Mestu poslije uzbudljive i nezivjesne završnice 80 – 76. Da je bilo i obrnuto, ne bi bilo nezasluženo.

Gosti su odlično otvorili utakmicu i poslije početnog vođstva domaćih 5:0, serijom 14:2 preokrenuli rezultat u svoju korist. Barani su imali i "plus 10" u ovom dijelu meča za maksimalnih 21:11, a na prvi mali odmor su otišli sa prednošću od pet poena 22:17.

U nastavku su se razigrali Marineli, Osolnik i Fifolt, pa su domaći serijom 17:0 preokrenuli rezultat i poveli sa osam razlike 34:26. Puleni Simona Petrova su na odmor otišli sa sedam poena viška 39:32, da bi domaći i u nastavku diktirali ritam.

Povratnik u ABA ligu je konstantno držao prednost od desetak poena (maksimalno vođstvo „plus 12“ 50:38 u 24' minutu), dok su Barani na drugoj strani pokušavali bezuspješno da uhvate priključak.

Koliko su slabo igrali gosti u tim trenucima u napadu koji slove za šutersku ekipu, govori i podatak da su prvu trojku postigli tek u 23' minutu (Rebić). Ipak, i pored slabe igre većeg dijela ekipe, gosti su na kraju trećeg prioda imali svega minus pet (58:53).

Ipak, u poslednjih 10 minuta, trener Mihailo Pavićević je našao činilo se dobitnu petorku; Rebić, Vranješ, Voler, Mićović i Pavić.

Pored stanadarndo dobrih razigrali su se Pavić i Voler (po jedna trojka) i gosti su na osam ipo minuta prije kraja izjednačili (59:59).

Potom je i Vranješ pogodio iza linije 6,75 te Voler za dva, za novo vođstvo Mornara 64:59. Odlično je u tim trenucima izgledala postava Barana, da bi i Rebić sjajn im šutem za tri poslije neriješenog rezultata donio Mornaru vođstvo 69:66.

Na drugoj strani su Bratož, Škedelj, Lapornik i Lalić držali domaćina u igri, pa se u samu završnicu na neka dva minuta prije kraja ušlo s rezultataskom klackalicom i prednošću čas jednih čas drugih. Poslednji put Barani su imali prednost na minut prije kraja kada je Vranješ pogodio za dva (75:73), odnosno (76:75) kada je Mićović sa linije slobodnih pogodio jedno od dva.

Na 35' sekundi prije kraja Rebić je dobio petu ličnu, zamiejenio ga Kenig koji je pokušao trojkom da vrati prednost Mornaru (76:77), ali bezuspješno.

Na drugoj strani Bratož je pogodio oba slobodna za (79:76), Voler promašio trojku na dvadesetak sekundi prije kraja, da bi MVP susreta Nemanja Vranješ upisao drugi ofanzivni skok i omogućio novi napad svojoj ekipi.

Nakon lične Bratoža, tragičar Mornara Bronson kenig je promašio oba slobodna na desetak sekundi prije kraja. Potom je faulirao Lapornika koji je pogodio jedno od dva slobodnih za konačnih 80:76.

-„Čestitke Krki za pobjedu. Na žalost više su željeli pobjedu od nas što mi je teško za razumijet. Kad izađeš na parket ne smiješ dozvoliti da rival više želi pobjedu što se nama desilo. Na početku sezone loše igramo, u evidentom smo problemu igre, ali i rostera. Počeli smo u dobrom ritmu i ulaskom Carringtona smo potpuno izgubili organizaciju napada i domaćoj ekipi dozvolili da se vrati u igru. Dobro smo nastavili u finišu trećeg kvartala i omogućili nam rezultatski priključak. Nakon nekoliko rotacija smo uspjeli pronaći pravu petorku i igru, a zatim sa pozitivnim rezultatom i nekim našim greškama u napadu Krki pomogli da se vrati. U samom finišu smo pokušali trojkama da riješimo utakmicu bezuspješno, a Krka pametno dolazila do poena i kažnjavala nas sa linije slobodnih bacanja" – kazao je trener Mornara Mihailo Pavićević.

-“Veliko zadovoljstvo za prvu pobjedu u sezoni. Hvala navijačima za podršku. Imali smo recept za pobjedu, snažno se borili u odbrani, doduše i u nekoliko navrata imali pad u igri. Na kraju, imali smo više sreće i došli do važnih bodova” – istakao je trener Krke Simon Petrov.