by Ilija Kovačević / foto Eurocupbasketball.com / video YouTube | 17:10:2018 | 19:18:45

Mornar – Unikaha: 85 – 96 (23:27, 14:20, 24:20, 24:29)

Bar; SD “Topolica”, gledalaca 1.713
Sudije; Koromisal (Grčka), Reiter (Njemačka), Rossi (Italija).

Mornar; Karington 9, Mićović 10, Kejnig 19, Mugoša, Pavić 9, Vujošević 2, Pavićević, Voler 5, Vranješ 13, Mornar 2, Rebić 7, Luković 9.

Unikaha; Okouo, Fernandez 14, Diaz, Salin 2, Diez 3, Milosavljević 7, Šermadini 26, Vačinski 13, Roberts 9, Lesor 11, Viltjer 11, Suarez.

Košarkaši Mornara poraženi su večeras u Baru od Unikahe 96:85 u utakmici trećeg kola D grupe Eurokupa.

Iako su gosti vodili u većem dijelu susreta (od 6. minuta 13:14), Barani nijesu razočarali. Poklekli su tek u poslednjem periodu meča.

Domaći su odlično otvorili utakmicu trojkama Vranješa i Rebića (11:6), ali su gosti kako je vrijeme odmicalo preko sjajnih Šermadinija, Fernandeza, Vačinskog i Lesora do isteka prve četvrtine preokrenuli i otišli na prvi odmor sa četiri poena viška.

Puleni Mihaila Pavićevića su se držali u “egalu” do 17’ minuta kada su se Španci prvi put osjetnije “odlijepili” na deset razlike (31:41) a nešto kasnije imali i “plus 12” (33:45).

U trećem periodu mnogo bolja i hrabrija igra Barana koji su preko Vranješa, Lukovića, Mićovića, Vujoševića i trojkom Pavića u 27’ minutu stigli rivala na minus dva (52:54), odnosno (60:61).

Ipak, gosti su u poslednjem periodu pokazali klasu i vratili sigurnu prednost koja je u finišu utakmice – 38’ minut iznosila 19 razlike (72:91).

Do kraja su domaći trojkama Mićovića i Vranješa uspjeli da ublaže prednost za konačnih 85 – 96.

FOTO; Sport BAR

Mihailo Pavićević, trener Mornara:

“Čestitam Unikahi na pobjedi i igri na visokom nivou. U pripremi sam rekao da nas očekuje vrlo teška utakmica protiv tima koji dva puta nedjeljno igra i dobija mečeve sa mnogo jačim timovima od nas. U prvih 15 minuta odigrali kako je trebalo. I to je dalo rezultat. U narednih pet minuta neki igrači odigrali su kako se nismo dogovorili i zbog toga smo kažnjeni sa deset razlike.

U trećoj četvrtini smo se primakli na samo četiri poena, nismo pogodili šut za tri, potom su oni vezali tri šuta, a mi nismo imali odgovor na tu seriju. Nisam tužan zbog večerašnjeg poraza, pokazali smo da možemo da pariramo ekipama snage Unikahe tokom većeg dijela meča i to je formula za nastavak sezone, u kojoj ćemo, vjerujem, igrati sve bolje i bolje.

Ako ne vjeruješ u sebe u bilo kojem poslu ne možeš da uspiješ. Ubijedio sam moje igrače da je naša koncecija igre najbolja moguća za njih, kao što drugi treneri pokušavaju da ubijede svoje igrače u svoju koncepciju. Ako se sjećate, u decembru prošle godine rekao sam da se ne plašimo nikog. Tako je i sada, možemo da igramo protiv svakog. Vjerujem da naši navijači uživaju u našoj košarci i da će uživati još više.”,
rekao je trener Barana.

Palomo Luis Casmiro, trener Unikahe:

“Veoma dobro smo otvorili utakmicu, u prvoj i drugoj četvrtini sjajno smo kontrolisali protok lopte. U trećoj četvrtini smo imali mnogo sebičnih šuteva i tu se stvari nisu odvijale onako kako smo željeli. A, sve smo to nadomjestili u četvrtom periodu kada smo imali visok procenat šuta za tri poena i kada smo uspjeli da prelomimo utakmicu.

Mornar je veoma dobar tim, sa dobrim šuterima, koji je i večeras potvrdio svoju klasu.

Unikaha je imala težak raspored prije meča sa Mornarom, igrali smo sa Valensijom i Gran Kanarijom u španskom prvenstvu, izgrađena je dobra hemija i izborene važne pobjede i u nacionalnom šampionatu i u Baru.

Nije iznenađenje poraz Ritasa, u ovoj grupi svako svakog može da pobijedi.”,
kazao je trener Unkahe.

Ovo je drugi poraz Mornara, koji ima i jednu pobjedu.

Mornar je u prvom kolu poražen pred svojim navijačima od Uniksa iz Kazanja 97:74, dok je u drugom pobijedio Fiat u Torinu 84:80

Španci su na startu izgubili od Ritasa u gostima 80:72, dok su pred svojim navijačima, u drugom kolu bili bolji od Skajlajnersa 91:64.

U narednom kolu Mornar je gost Skajlajnersa u Frankfurtu.