Rukomet

RK Mornar najbolji na turniru “Ljubo Kuzman” u Ulcinju

by Ilija Kovačević | 19:02:2018 | 18:16:38

Barski rukometni drugoligaš, sastav Mornara učestvovao je proteklog vikenda na turniru “Ljubomir – Ljubo Kuzman” u Ulcinju gdje je osvojio prvo mjesto.

Barani su u sali OŠ “Maršal Tito” na 6.Memorijalnom kadetskom turniru u oba meča ostvarili pobjede.

U konkurenciji četiri kluba, puleni Obrada Potparića su u polufinalu bili bolji od Sutjeske 39-18, poluvrijeme (23-8), dok su u finalu savladali gradskog rivala, Prvi as: 29 – 17, poluvrijeme (14-9).

Turnir u Ulcinju bio je odlična generalna proba za sastav Mornara kojeg već naredne nedjelje (25. februara) od 20 sati u SD "Topolica" očekuje utakmica četvrtfinala Kupa Crne Gore protiv bjelopoljskog Jedinstva.

U ekipi Mornara u oba meča najbolji strijelac je bio Ognjen Mašanović sa po sedam golova koji je proglašen i za najboljeg igrača na turniru.

Za najboljeg golmana proglašen je Samir Slaković iz Prvog asa.

Pored dva barska tima, učestvovali su RK Sutjeska iz Nikšića koji je osvojio treće mjesto i domaćin RK Ulcinj 2010 koji je bio četvrti.

Sve utakmice sudili Petar Kruščić i Ivan Ćurčić iz Podgorice.

Turnir su sufinansirali Ministarstvo sporta Crne Gore i TO Ulcinj, kao i porodica prerano preminulog Ljubomira.