by Ilija Kovačević / foto Miki Bijedić / video MNEsport WEB TV | 07:10:2018 | 11:41:23

Berane; SC “Berane”, gledalaca oko 1.000.
Sudije: Marko Vujisić i Stefan Ivanović (Podgorica)
Sedmerci; Ivangrad (3:2) / Mornar 7 (5:3)
Isključenja; Ivangrad (10 minuta) / Mornar 7 (16 minuta)

Ivangrad; Došljak (4 odbrane), Popović (6 odbrana), N. Marsenić 7, Đurašković 9, F. Marsenić 4, Golubović 1, Došljak 3, Elezović 1, Folić 4, Radević 2, Adrović, Femić, Popović, Lakušić, Mališić, Miković.
Mornar 7; Petar Hadži Ristić (14 odbrana), Đorđe Bajković (1 odbrana), Stefan Ražnatović 2, Marko Mitrović 1, David Ljuši 3, Danilo Dragojević 1, Nikola Abramović 7, Balša Čejović 5, Miloš Dević, Jovan Marojević 7, Ivan Martinović,, Nikola Kojičić.

Rukometaši Mornara 7 upisali su drugi poraz u šampionatu, dok je Ivangrad ostvario prvi trijumf u sezoni u okviru drugog kola kola Prve lige. Domaćin je slavio nad Baranima: 31:26 (18:14).

Najefikasniji u pobjedičkom timu bio je Nemanja Đurašković sa devet, dok je Nemanja Marsenić postigao sedam golova.

U ekipi Mornara 7 po sedam pogodaka postigli su Nikola Abramović i Jovan Marojević.

Bila je ovo zanimljiva, prava prvenstvena utakmica u kojoj se pobjednik nije nazirao do pred sam kraj susreta.

Golom Nikole Abramovića gosti su poveli 1:0 i Barani su bili bolji rival u većem dijelu prvog poluvremena.

Do 23’ minuta i rezultata 11:11, gosti su bili u prednosti, kada su domaći preokrenuli golom Nemanje Marsenića za 12:11.
U nastavku meča, u 35’ minutu puleni Mikija Despotovića hrabrom igrom ponovo hvataju priključak. Nikola Abramović je smanjio prednost domaćih na 18:17, dok je Balša Čejović u 36’ minutu poravnao na 19:19.

Do 50’ minuta i rezultata (25:23) se igralo gol za gol da bi domaći u poslednjih deset minuta postigli šest, a primili tri gola za konačnih 31:26.

Zvanični šampion Lovćen pobijedio je u Budvi Budvansku rivijeru 32:25 (15:12), u utakmici drugog kola Prve crnogorske lige.

U posljednjem meču ovog kola, danas u Beranama, sastaće se Komovi i Partizan.

Slobodni su u ovom kolu rukometaši Jedinstva.

Kadeti Mornara u predigri seniorkog meča bili su bolji od domaćina 31:26 , poluvrijeme 13:12.

U narednom, trećem kolu Mornar 7 13. ili 14. Oktobra dočekuje Budvansku rivijeru.