by Ilija Kovačević / foto Miki Bijedić / video MNEsport WEB TV | 15:10:2018 | 17:17:05

Mornar 7 – Budvanska rivijera Budva: 30-33 (20-14)

Sudije; Miloš Ražnatović i Ivan Pavićević (Cetinje)
Sedmerci; Mornar 7 (3:3) – Budvanska rivijera Budva (3:4)
Isključenja; Mornar 7 (12 minuta) – Budvanska rivijera Budva (10 minuta)
Crveni karton; Draško Knežević (Budvanska rivijera Budva u 13’ minutu

Mornar 7; Jović, Bajković, Ražnatović 4, Mitrović, Ljuši, Dragojević 2, Abramović 7, Čejović 4 (3), Dević, Marojević 7, Martinović, Ašanin 5, Kojičić.

Budvanska rivijera Budva; Vujačić, Knežević, Mandić 4, Božović, Šćepanović 1, Lakić 5, Zeković 1, Radoman 12 (3), Đođić 6, Marković 1, Novaković, Vidović 1, Eraković 2, Katnić.

Rukometaši Mornara 7 poraženi su večeras na svom terenu od Budvanske rivijere Budva 33:30, poluvrijeme 14:20,  u utakmici 3. kola Prve lige.

U utakmici sa dva lica, po jedno poluvrijeme je pripalo rivalima, ali su se na kraju radovali gosti.

Domaći su sjajno odigrali prvo poluvrijeme prosto su bili nezaustavljivi, dok se gosti nikako nijesu uspjeli povezati. Uz to zbog oštrog starta u 13’ minutu je isključen prvi golman gostiju Draško Knežević.

Domaći su od starta nametnuli žestok tempo, poveli 2:0 i 4:1, da bi gosti uzvratili i smanjli na 5:4. Ipak kako je vrijeme odmicalo domaći su preko Abramovića, Marojevića, Čejovića i kapitena Ašanina punili gol gostiju, dok je na golu Barana svoj dio posla sjajno obavljao Jović. U finišu prvog poluvremena, odnosno u 24’ minutu domaći su stigli do večeras maksimalnih 17:10 i činilo se da je prvi trijumf na dohvat ruke.

Ipak, u nastavku je viđena potpuno druga slika na terenu. Gosti su počeli da igraju, domaći se u nekoliko navrata ispromašivali a golman gostiju Vujačić je “spustio rampu” ka svom golu, dok se Marko Radoman “raspucao” uz podršku Đođića, Lakića i Mandića, pa su gosti serijom (10:2) za deset minuta nastavka preokrenuli i došli do pozitivnog rezultata po njih 24:22. Do kraja susreta gosti su povećavali prednost koja je u 51’ minutu bila maksimalnih 29:24.

U narednom kolu koje se igra 20. ili 21. oktobra, Mornar 7 je gost Lovćena, dok će Budvani ugostiti tivatski Partizan 1949.