by Ilija Kovačević / foto Miki Bijedić | 21:10:2018 | 20:47:13

Cetinje; SC “Lovćen”, gledalaca oko 600.
Sudije; Marko Vujisić i Stefan Ivanović – Podgorica
Sedmerci; Lovćen (5:4) – Mornar 7 (2:2)
Isključenja; Lovćen (četiri minuta) – Mornar 7 (dva minuta)

Lovćen; Borozan (jedna odbrana), Borilović (10 odbrana), Beloica 1, Stanojević 2 , Krivokapić, Vujović 2, Radović 4, Dapčević 1, Đurović, Perović 2, Latković 1, Lakićević 2, Stanojević 3. Mrvaljević 6, Bulajić 1.

Mornar 7; Đorđe Bajković (jedna odbrana), Marko Jović (8 odbrana), Stefan Ražnatović 1, Marko Mitrović 1, David Ljuši, Danilo Dragojević 1, Nikola Abramović 9, Balša Čejović 5, Balša Jovićević, Miloš Dević, Radota Dašić, Jovan Marojević 1, Luka Mrdak 3, Boban Ašanin 3, Ognjen Mašanović 1, Nikola Kojičić.

Rukometaši Mornara 7 poraženi su večeras od Lovćena na Cetinju 33-25, u utakmici četvrtog kola Prve lige.

Barani su na startu meča poveli golom Marka Mitrovića već u 42 sekundi, da bi u nastavku aktuelni šampion opravdao ulogu favorita.

Domaći su u 46’ minutu imali maksimalnih “plus 11” 25:14, da bi gosti do kraja utakmice smanjili razliku na konačnih osam razlike.

Draško Kaluđerović sa 8, te Aleksandar Mrvaljević sa 6 golova vodili su Cetinjane do novog trijumfa, dok su u ekipi iz Bara bolji od ostalih bili; Nikola Abramović sa 9, Balša Čejović sa 5, te  Luka Mrdak I Boban Ašašnin sa po tri gola.

U predigri seniorskog meča, kadeti Lovćena su savladali vršnjake iz Mornara 7:  37 – 28.

Zbog EHF nedjelje, narednog vikenda je pauza u šampionatu Prve lige, dok je Mornar 7 u petom kolu početkom novembra slobodan.

Desetog ili jedanaestog novembra Barani u okviru šestog kola dočekuju tivatski Partizan 1949.