by Ilija Kovačević | 27:10:2018 | 14:38:14

Bar; SD “Topolica”, gledalaca oko 100
Sudije; Bogdan Kaluđerović i Ivan Vujačić - Cetinje
Sedmerci; Prvi As (5:3) – Tivat (4:3)
Isključenja; Prvi As (14 minuta) – Tivat (10 minuta)

Prvi As; Adrijana Matas (14 odbrana, Andrijana Janković, Ksenija Niković, Nina Đokić 7, Adelisa Ahmemulić, Nikoleta Vuković, Dina Pepić 1, Jovana Slović 6, Ivana Maljević, Sara Golubović, Jovana Junković, Marina Dobrković 2, Mina Šturanović, Tina Truš 8, Indira Mujić 4.

Tivat; Bandović (9 odbrana), Tomanović, Srdanović, Radović 8, Tešović, Zec 5, Božović, Radović, Muratović 8, Grgurević, Ćorac, Srdanović, Račić, Gugolj 2, Pervan.

U derbiju četvrtog kola Druge lige, rukometašice Prvog asa su danas na svom terenu pobijedile ekipu Tivta 28:23, poluvrijeme (13:9) i ostvarile treći trijumf (bez poraza).

Domaće su vodile uglavnom tokom cijelog meča, ukoliko izuzmemo 39’ minut kada su gošće golom Baranke u dresu Tivta Ane Radović povele 15:16, te druge Baranke Anite Muratović 16:17 – u 40’ minutu.

Preostali dio meča je protekao u znaku domaćih rukometašica. Poslije uvodnih minuta, Baranke su sredinom prvog dijela stigle do četiri pogotka viška (8:4) i tu prednost održavale do poluvremena. U jednom trenutku pulenke Steva Nikočevića su imale šest golova viška (13:7) – 28’ minut.

U nastavku, do sredine drugog poluvremena su gošće bile bolji rival, ali su se domaće preko Marine Dobrković, Indire Mujić i Jovane Slović odvojile na plus dva (20:18) što je bila najava novog trijumfa.

Do kraja meča, Prvi As je stigao do četiri odnosno pet golova viška i tu razliku sačuvao do kraja.
Pored sjajne na golu Adrijane Matas (14 odbrana), u napadu su veliki doprinos novom trijumfu barskom tima davale Tina Truš sa 8, Nina Đokić sa 7, Jovana Slović sa 6 i Indira Mujić sa 4 pogotka.

U gostujućem timu “barski dvojac” Ana Radović i Anita Muratović su postigle po osam golova.

U ostalim utakmicama četvrtog kola sastaju se; Podgorica 2013 i Berane 2003, te  Ulcinj i Budućnost III.

U narednom petom kolu Prvi As je 3. ili 4. Novembra gost Berana 2003.