Rukometašice Prvog asa doživjele prvi poraz u sezoni

by Ilija Kovačević | 04:11:2018 | 11:05:19

Berane; SC “Berane”, gledalaca oko 50.
Sudije: Nemanja Rovčanin i Ivan Dorbnjak – Podgorica

Sedmerci; Berane 2003 (4:3) – Prvi As (11:7)
Isključenja; Berane 2003 (12’ minuta) – Prvi As (2’ minuta)

ŽRK Berane 2003; Burdžović 8 odbrana, Ramusović 5, Barjaktarović, Golubović 2, Simonović 6, Bogavac, Obadović 1, Gugač 7, Baošić, Boričić, Senić, Ćeranić, Šutović, Vujović 7.

Prvi As; Adriana Matas 13 odbrana, Matea Marvučić, Ksenija Niković 1, Nina Đokić    7, Nikoleta Vuković, Dina Pepić 2, Jovana Slović 1, Tatijana Marstijepović, Marina Dobrković, Tina Truš 7, Indira Mujić 9.

U petom kolu Druge lige rukometašice Prvog asa su poražene u Beranama od istoimenog domaćeg tima 29:27. Gošće su mnogo bolje počele utakmicu i preko raspoloženih Nine Đokić, Tine Truš i Indire Mujić uz sjajne na golu Adriane Matas već u 17’ minutu stekle šest golova viška (4:10).

U nastavku su domaće dodale gas, Baranke posustale uz četiri pormašena sedmerca, ps us Beranke preko Aleksandre Vujović u 40’ minutu stigle do vođstva 19:18. Do kraja utakmice se bukvalno igralo gol za gol, domaće su bile u finišu meča spretnije i sretnije i stigle do drugog trijumfa u sezoni, dok su Baranke prvi put poražene.

Beranke su do trijumfa vodile Aleksandra Vujović i Sara Gugač sa 7 te Ilda Ramusović sa 5 pogodaka, dok se u barskom sastavu izdvojio “trio” Indira Mujić sa 9, te Nina Đokić i Tina Truš sa po 7 golova.

U narednom 6. kolu 10. ili 11. novembra Prvi As dočekuje lidera na tabeli i neporaženi tim u dosadašnjem dijelu sezone, podgorički Feniks.