Snažan otpor Barana u četvrtfinalu rukometnog Kupa

by Ilija Kovačević / foto Miki Bijedić | 25:02:2019 | 22:57:05

Mornar 7 – Partizan 1949: 27 – 28 (11-12)

Bar; SD „Topolica“, gledalaca oko 300.
Sudije; Ilija Bailović – Pljevlja i Krcun Marković – Cetinje

Sedmerci; Mornar 7 (5:2) – Partizan 1949 (3:3)
Isljučenja; Mornar 7 (8' minuta) – Partizan 1949 (18' minuta)

Mornar 7; Jović (7 odbrana), Dajković (2 odbrane), Ražnatović, Mašanović (2:2), Ljuši, Dragojević, Abramović, Gvozdenović 2, Jovićević 8 (1:0), Mujić 6, Al. Agović, Marojević 3, Ašanin (1:0), Popović 1, Kojičić, Mrdak 5 (1:0).

Partizan 1949; Sinđić (17 odbrana), Čule, Ćuzović 5, Peruničić 11 (3:3), Radonjić, Perišić 6, Dobrović 1, Blečić, N. Drakulović, Teskera, Drašković 1, Međedović, V. Drakulović 3, Kaluđerović 1.

Ako se po jutru dan poznaje, sigurno je da rukometašima Mornara 7 slijedi mnogo ljepše proljeće i bolji učinak u drugom dijelu šampionata.

Na otvaranju proljećnog dijela sezone barski rukometaši su večeras u okviru četvrtfinala Kupa pred svojim navijačima poraženi od mnogo iskusnije i kvalitetnije ekipe sa golom razlike 28:27.

Mlađani puleni Steva Nikočevića su tokom svih 60' minuta bili ravnopravan rival Tivćanima, odigrali sa puno dinamike i neizvjesnosti, ako se izuzmu dva momenta na utakmici – u 19' minutu kada su gosti vodili (5:9), i 35' minutu kada su gosti imali prednost od tri gola (15:12).

Iako je sjajnu partiju pružio golman gostiju Jakov Sinđić (17 odbrana – tri sedmerca) koji je prosto bio neprelezan za domaće igrače, meč je protekao u egal ritmu od prvog do poslednjeg minuta. Na drugoj strani pored solidnog golmana Jovića, odličnu partiju su pružili Balša Jovićević sa 8, Emir Mujić sa 6, te Luka Mrdak sa 5 pogodaka.

Kod gostiju, Đorđo Peruničić sa 11 i Mile Ćuzović sa 5 golova bili su bolji od ostalih u gostujućem sastavu.

Pored Tivćana, na finalni turnir Kupa plasirali su se rukometaši Budvanske rivijere, Jedinstva i Komova.

Budvanski tim je pred svojim navijačima, savladao branioca trofeja, ekipu Lovćena 25:17 (11:6), dok je Jedinstvo kao gost u Beranama eliminisalo Ivangrad 27:22 (14:10).

Komovi su plasman na završni turnir izborili pobjedom u gostima protiv Danilovgrada 31:29 (16:16).

Finalni turnir na programu je 20. i 21. maja.