Rukomet

Rukometašice i rukometaši Prvog asa upisali trijumfe

by Ilija Kovačević | 13:03:2019 | 06:36:20

Rukometašice i rukometaši Prvog asa ostvarili su pobjede u prvenstvenim utakmicama koje su odigrane u SD “Topolica”.

Rukometašice su u okviru 12. kola Druge lige savladale “Berane 2003” 32-27, poluvrijeme 16:14.

Domaće su do pobjede vodile; Tina Truš sa 13 golova, Nina Đokić sa 8 te Indira Mujić sa 5 pogodaka.

U gostujućem sastavu Ilda Ramusović je sa 12 golova bila najjefikasnija. U narednom 13. kolu koje je na programu za 15 dana (zbog obaveza reprezentacije) Prvi As u derbiju kola u Podgorici igra protiv Feniksa.

*        *         *
Važnu pobjedu su upisali i rukometaši Prvog asa. Oni su u okviru 11. kola Druge lige takođe pred svojim navijačima savladali bivšeg prvoligaša “Mojkovac 2005”: 20-15, poluvrijeme 9:6.

U domaćoj ekipi golovima su se izdvojili Arijan i Alan Agović sa  6 odnodno 5 golova. Denis Šabanović je postigao 3, a po dva gola Mladen Popović i Miloš Mijušković.

U ekipi iz Mojkovca u listu strijeleca su se upisala samo četiri igrača, a najjefikasniji je bio Stefan Barać sa 7 golova.

U narednom 12. kolu Prvi As je gost Berana.