Lider nastavio pobjednički niz u gradskom derbiju

by Ilija Kovačević | 12:11:2017 | 13:35:02

Sudije; Filip Martinović i Predrag Martinović (Podgorica)

Isključenja; Mornar 8 minuta – Prvi as; 24 minuta.
Crveni karton; Al. Agović (Prvi as) u 20' minutu

Mornar; Dajković 1, Šabanović. Barjaktarović 1, Mrdak 10, Jovićević 4, Đonović 2, Rakočević, Potparić 1, Džarić, Radović, Andrić 4, Vujović 3, Mrvaljević 4, Čolović, Vučević 4, Lalatović 5.

Prvi as; Borozan, S. Slaković, Adrović 3, Vuković 1, Šutković, Popović 4, Bošnjak 2, A. Slaković 1, Ćorić 2, Mujić 1, Pecović, Ar. Agović 1, Al. Agović, B. Mijušković 8, Desančić 2, M. Mijušković 1.

U prvom ovosezonskom gradskom rukometnom derbiju, meču 5. kola Druge lige, ekipa Mornara je pobijedila gradskog rivala Prvi as 39-26.

Derbi je opravdao očekivanja, viđen je veliki broj lijepih i efektnih poteza na obje strane, mnoštvo sjajnih pogodaka, a što je posebno važno atmosfera na tribinama SD „Topolica“ bila je fer i sportska, prava brazilska, tako da bi mnogi klubovi iz ostalih rangova takmičenja mogli da im pozavide.

„Domaći“ su od prvog do poslednjeg minuta bili u rezultatskoj prednosti, rano stekli veliku prednost 11:4, 13:5, koju su sačuvali i na poluvremenu.

Puleni Obrada Potparića su u nastavku utakmice rutinski održavali prednost do konačnih i maksimalnih 13 poena prednosti; 39:26.

Ppored sigurnog golmana Dajkovića, u ekipi Mornara odličnu partiju je pružio Luka Mrdak sa 10 golova. Nikola Lalatović je postigao pet, a Damjan Vučević, Balša Jovićević, Nikola Andrić i Aleksandar Mrvaljević po 4 pogotka.

U ekipi Marka Dobrkovića, dobru rolu je imao golman Filip Borozan koji je odbrani veliki broj teških lopti, dok su se u napadu istakli Bogdan Mijušković sa 8 golova, Mladen Popović sa 4 i Edvard Adrović sa 3 pogotka.

U narednom šestom kolu, Mornar je gost Danilovgrada, dok Prvi as gostuje ekipi Ulcinja 2010.

Tabela;

1 Mornar               6        6        0        0        213:171      42      12
2 Bud. Riv. Budva  6        6        0        0        189:158      31      12
3 Ivangrad             5        3        0        2        154:140      14        6
4 Nikšić 2014        5        2        1        2        156:126      30        5
5 Prvi As              6        2        1        3        195:213     -18       5
6 Danilovgrad       4        2        0        2        113:107         6       4
7 Lovćen II            5        2        0        3        138:148      -10      4
8 Rudar                 5        1        0        4        158:155         3      2
9 Čelik                   5        1        0        4        139:161      -22     2
10 Ulcinj 2010       5        0        0        5        129:205      -76     0