Crnogorski odbojkaši upisali prvu pobjedu u grupi C za EP

by Ilija Kovačević / foto Miki Bijedić | 19:08:2018 | 21:02:02

Crna Gora - Slovačka 3:0 (26:24, 25:19, 28:26)

Bar; SD „Topolica”, gledalaca: oko 650.
Sudije: Savić (Bosna i Hercegovina) i Sirakov ( Bugarska).

Crna Gora: Minić, Babić, Strugar, Ćaćić, Radonić, Lakčević, M.Bojić, Ćuk, S.Bojić, Milić, Šuljagić, Vukašinović, Ječmenica, Ćulafić.

Slovačka: Michalovic, Krisko, Kohut, Kubs, Vitko, Jankura, Luks, Patak, Ihnat, Krajcovic, Zatko, Gavenda, Ludha, Firkal.

Odbojkaši Crne Gore upisali su prvi trijumf u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, savladavši reprezentaciju Slovačke u tri seta. Osvojeni su bodovi i što je najvažnije vraćen optimizam u redove naše selekcije.

Naši odbojkaši su bili bolji posebno u odsudnim trenucima, a sjajnu utakmicu odigrao je naš korektor Miloš Ćulafić sa čak 17 poena.

Ovo je velika pobjeda naših odbojkaša koja bi na kraju mogla biti kapitalna za plasman na EP, jer je večerašnji rival možda i prvi favorit ove grupe.

U prvom setu gledali smo zanimljivu i neizvjesnu utakmicu. Domaći su imali prednost u uvodnom dijelu, da bi Slovaci kod rezultata 5:5 preokrenuli igru i poveli 6:9. Gosti su vodili sve do finiša seta. Kod rezultata 23:24, nijesu iskoristili set loptu, da bi Luka Babić sa dva servisa donio prednost domaćinu 26:24.

Dominacija naših odbojkaša posebno je nastavljena u drzgom setu. Predvođeni kapitenom Ćaćićem i Marko Bojić, pileni Veljka Bašića su sredinom ovog dijela igre stekli šest poena prednosti 18:12, što se ispostavilo kao nedostižna prednost za goste za konačnih 25:19.

Velika borba viđena je u trećem setu koji je trajao skoro 30 minuta. Ćaćić i drugovi su dominirali na početku i u finišu ovog dijela igre. Domaći su sredinom seta stigli do 15:11, ali su uporni gosti uspjeli da uhvate priključak. Gosti su imali 21:23, kasnije ispustili čak tri set lopte (23:24, 24:25, 25:26), da bi Babić iz bloka donio prednost našoj selekciji 27:26, a potom i Miloš Ćulafić takođe iz bloka potvrdio set i trijumf za konačnih 28:26.

Važna tri boda za domaće koji su na premijeri poraženi od moldavije u gostima 3:2.

-“Značajna pobjeda nad favoritom u grupi. Pokazali smo veliko srce i želju za pobjedom. Uspjeli smo sa našom agrsivnom igrom u bloku i odbrani da ostvarimo značajan trijumf. Sledeće dvije utakmice igramo sa Islandom u Baru i u gostima i nadam se da ćemo januar i nastavak kvalifikacija čekati sa dobre pozicije. Zadovoljan sam zalaganjem igrača, a posebna zahvalnost publici u “Topolici” koja nam je pomogla i povukla nas naročito u finišu prvog i trećeg seta da stignemo do jako bitnih bodova, Izvanredna pobjeda i naročito jako lijepa igra, kazao je selektor Crne Gore Veljko Bašić.

Već u srijedu u barskoj “Topolici” Crna Gora igra naredni meč, a rival im je selekcija Islanda od 17 sati.

Crna Gora će biti domaćin Islandu 22. avgusta u Baru, a sa istim rivalom novi duel odigraće 26. avgusta u Kopavoguru.

Posljednja dva kola, protiv Slovačke u gostima i Moldavije pred svojim navijačima, na programu su početkom januara.

Plasman na šampionat izboriće prvoplasirane, kao i pet od sedam drugoplasiranih reprezentacija.