Mali fudbal

by Nemanja Janković | 27:05:2016 | 13:58:18

Igrači “Fpe”-a dugo su se mučili sa namlađom ekipom lige, ali su na kraju sigurnom pobjedom osvojili titulu prvaka polusezone. I ekipa “Paradisa” je pokazala da je ozbilan kandidat za titulu. Odličnu sezonu u briljantnom meču krunisali su i igrači “AK Šćekić”. Najprijatnije iznenađenje su timovi “Elit Copa Stanišić”, ali i “Red Stara”. Uz standardno dobre timove “Luke Bar” I “ Centro Mobil” Pg, čiji je meč sinoć ponio i epitet najboljeg duela.

PORT OF ADRIA-LESTER 12:2

Krenimo redom… Aktuelni šampioni, ekipa “AK Šćekić” samo se u drugom dijelu mučila sa ipak nekopletnim timom “ Elit Copa Stanišić” 8:4. Već na otvaranju, i pored par dobrih odbrana Stanišića, Saša Ćurić je golovima sa distance donio prevagu. U nastavku gosti su zaigrali bolje, dva gola Dacića i jedan Višnjića nisu bili dovoljni za remi.

“Težak meč protiv fizički jake ekipe. Mislim da smo pobjedu ostvarili u prvom poluvremenu, prije svega boljom pas igrom”- rekao je igrač šampiona Bošković.

A lider se dugo mučio sa Lesterom, čak i gubio na polovini poluvremena (pogađali Pajović, Milošević i Stojković), ali je ponovo u nastavku proradio tandem Đukić-Kovač koji je već do odlaska na odmor preokrenuo rezutat, a onda i osigurao proljećnju titulu sa ubjedjivih 11-7. Mora se istači briljantna rola mladog Luke Pajovića ali i Isića koji je dva gola postigao petom.

“Znači nam ova pobjeda. Iako nismo dobro otvorili meč, pokazali smo das mo psihički jaki”- rekao je defanzivac “crnih” Mitar Davidović.

Meč kola, prepun uzbuđenja, lijepih golova i preokreta odigrale su ekipe “Luke Bar” i “Centro Mobil” Pg 3:4. Da mi ne bi puno pisali tu je video zapis…..

Znali smo da nas čeka izjednačena utakmica. Bio je ovo meč sa puno trčanja, ali i dobrih golmanskih odbrana”- rekao je najbolji golman kola Aleksandar Eftimov.

“Port of Adria” je morala da bi kompletirali cijelu polusezonu odigrati meč sa “Lesterom” i slavila je sa ubjedljivih 12:2. Kada “dokeri" nastupe kompletni, oni su ekipa za visoki plasman. A tako je bilo sinoć. Svoje golgetersko veče imao je nezadrživi Edo Ramčević koji se čak 7 puta upisao u listu strijelaca. Kod gostiju bolji od ostalih Kovačević i Milošević.

“Kada smo u timu kumara Beharović I ja, naš tim ne treba da brine za napad”- šeretski je prokomentarisao golgeter Ramčević.

U poslednjem meču ovog kola, poslednjem duelu do početka septembra, “Paradiso beach bar and restaurant” je savladao “Red Star” 13:5. Iako konačan rezultat nije pravi pokazatelj svega viđenog, naročito u prvom poluvremenu (“crveni” čak vodili preko Rešetara i Zlatanovskog), u nastavku su Sutomorčani imali u svom timu nekadašnjeg kapitena “OFK Bar”-a Draška Konatara. Bio je ubjedljivo najraspoloženiji pojedinac, pogađao u važnim momentima, I svom timu donio tri velika boda u derbiju.

“Mi smo ekipa koja ima najbolji kolektini duh, ali nekada je potreban pojedinac da nas pogura kada krenemo da “padamo”. Ovoga puta , sam to bio ja”- kroz osmijeh je istakao Konatar.

GOL KOLA  STOJKOVIĆ "LESTER"
Bravura omalenog majstora ostavila e publiku bez daha. Dva driblinga u trku, nisko težište, promjena pravca i čak varka kojom je savladao dobrog golmana.

IGRAČ KOLA DRAŠKO KONATAR "PARADISO RESTAURANT & BEACH BAR"
Ovoga puta dileme nije bilo. Lider na terenu, komadant odbrane,,, organizator završnica akcija, preuzeo je odgovornost na sebe i u momentima kada se “lomio” meč svoim golovima donio prevagu.

GOLMAN KOLA ALEKSANDAR EFTIMOV "LUKA BAR"
Iako je njegov tim poražen, popularni Saša je imao čak 12 direktnih intervencija nakon pokušaja protivničkih igrača.