Mali fudbal

Opstinska liga u malom fudbalu

by Nemanja Janković | 21:10:2016 | 16:28:33

U sjenci brojnih sportskih dešavanja, startovao je i jesenji dio šampionata u ligi malog fudbala u Baru. Format ove polusezone je takav da su organizatori donijeli odluku da takmičenje završe samo one ekipe koje su u prvom dijelu sezone pokazale maksimalnu ozbiljnost da budu dio jakog takmičenja. I vrijedi istaći da je deset najboljih timova lige ušlo u ovaj dio projekta sa podjednakim šansama da na kraju šampionata stignu i do titule. I upravo je jučerašnje kolo donijelo brojna iznenađenja, jer su gotovo svi timovi podjednakog kvaliteta…

Već na otvaranju ovog kola, potvrda o izjednačenosti lige dobila je pokriće. Jedan od favorite šampionata, ekipa “AK Šćekić” savladala je neugodni “Red Star” 5:4. Na poluvremenu je šampion opravdao svoju ulogu, i imao dva gola prednosti koje su potpisali Grbović, Lazarević i Dibra. “Crveno-bijeli” su se probudili u nastavku, raspucali su se Abdijević i Striković, ipak do remija nisu mogli stići.

Pravedan remi viđen je u meču između “ Centro Mobila” i “Crnog Rta” 3:3. Golom Isovića “bijeli” su stigli do prednosti koju su potpuno anulirali na isteku dvadesetog minuta Matanović i Radonjić.  Sutomorčani su golom Zlatičanina na otvaranju nastavka stigli i do ubjedljivije prednosti, ali je tim Saja Isovića još jednom odgovorio na pravi način. Upravo je kapiten smanjio zaostatak, a bod osigurao Muratović u finišu meča.

U duelu starih poznanika, “FPE” je sa golom razlike savladao “Benicomerc” 3:2. Tim Mladena Đukića je na startu krenuo iz zaostatka (gosti su poveli preko Lukolića), poravnanje je donio najbolji igrač “profesora” Đukić, ali su gosti ponovo došli do prednosti, koju je prvim golom na meču ponovo poravnao Kovač. U nastavku je viđen samo jedan gol, sjajnog Mrvaljevića koji je i odlučio pitanje pobjednika. Sa ovog duela treba istaći i moment koji je izmamio aplauze publike. Naime, jedan od najboljih golmana Bara svih vremena Zoran Ćalović uspio je odbrani penal najboljem strijelcu lige Mladenu Đukiću i na taj način još jednom da primjer mlađim kolegama o kakvom se čuvaru mreže radi.

Kolo su zatvorile ekipe “Luke Bar” i “Spiča” 2:4. Najmlađa ekipa lige pokazala je još jednom da se radi o kvalitetnom sastavu, iako su “dokeri” nastupili u najboljem sastavu. Nakon početnog vođstva”plavih” preko Markovića, talentovani Sekulović je donio potpuni preokret. U nastavku je Marković ponovo pogodio, a pitanje pobjednika riješio Obradović.