Mali fudbal

Liga u malom fudbalu-Počinje rasplet

by Nemanja Janković | 04:11:2016 | 20:58:24

Još nekoliko kola je ostalo do kraja regularnog dijela takmičenja u opštinskoj ligi u malom fudbalu, a već se brojne ekipe spremaju za početak kao i uvijek uzbudljivog plej off-a. Međutim, još uvijek ima mnogo nepoznanica koje će biti otklonjene tek za nešto manje od mjesec dana. I do sada se u nekoliko navrata potvrdila tvrdnja da bolja startna pozicija pred mečeve doigravanja ne znači puno, tako da će i ovoga puta biti vjerovatno tako. Sinoć nije odigrano kompletno kolo, ali uzbuđenja nije nedostajalo. Krenimo redom....

Sutomore je momo svih očekivanja, lagano i ubjedljivo savladalo AK Šćekić 12:5. Dilema oko pobjednika ovog duela praktično da i nije bilo.Već do odlaska na odmor uz precizne Matanovića, Veličkovića i Radonjića, „vojnici“ su stekli kapitalnu prednost. Buđenje Šljivićeve ekipe dogodilo se u nastavku, međutim majstorije Dibre i Nikezića nisu ozbiljnije ugrozile rivala.

Odličan meč, prepun trčanja i agresivnosti na svakom dijelu terena odigrale su ekipe Red Stara i Luke Bar 3:7.Dugo se vodila izjednačena borba na svakom dijelu terena, ali su „dokeri“ zahvaljujući dvostrukom strijelcu Gazivodi napravili mali rezultatski bijeg. Rešetar je domaćine vratio u meč sa dva brza gola, i to je bilo sve. Spremnija ekipa je u nastavku dodala gas, proradio je i Dajković i pitanje pobjednika je odlučeno.

Najuzbudljiviji meč ovog kola odigrale su ekipe Spič i Centro Mobil 2:2. Najmlađa ekipa lige je nakon „tvrdog“ otvaranja golom Sekulovića stigla do prednosti. Koprivica je golom sredinom prvog dijela donio novu prednost Sutomorčanima. Tiganj je na isteku tog perioda igre ublažio prednost rivala. Konačan rezultat nakon velike borbe u drugom dijelu postigao je Sajo Isović.