Mali fudbal

Auto kuća Šćekic odbranila titulu

by Nemanja Janković, foto Milan Bulatović | 02:12:2016 | 21:35:46

Fantastičnim mečevima završnice opštinske lige u malom fudbalu, sinoć je spuštena zavjesa na deseto izdanje najdugovječnije lige ovakvog tipa u našoj zemlji. Ekipi „AK Šćekić“ pošlo je za rukom ono što nije nikome prije. Jedini su tim koji je u dosadašnjem dijelu lige uspio da odbrani titulu šampiona, iako su im svi ove sezone davali najmanje šanse za takav epilog. I baš kao prije godinu dana, tim trenerskog dvojca Šljivić-Stojanović, do trofeja je došao nakon boljeg izvođenja penala, obzirom da je rezultat u regularnom dijelu bio neriješen.

Ako se mora i treba govoriti o razočarenjima, to je onda ekipa „Centro Mobil“-a, koja sinoć ni u polufinalnom meču, a svakako ne u razigravanju za treće mjesto, nije opravdala renome blagog favorita. „Benicomerc“ je u penal ruletu poražen u velikom finalu, ali je ekipa Zorana Ćalovića, satkana uglavnom od igrača „Sloge“, po prvi put nakon šest sezona stigla do velikog finala. Treće mjesto pripalo je ekipi „Sutomora“. Timu koji je ove godine imao možda i najkonstantniju formu, nekoliko fantastičnih igrača, ali su u polufinalu, i pored sjajne igre, ostali kratkih rukava. Tim Robija Barabaša je osvajanjem trećeg mjesta ponovio uspjeh od prije dvije godine. I tada su se, baš kao i sada, našli na pobjedničkom podijumu. Finale je i ovoga puta izostalo.

A šta reći za stare, nove šampione. Malo ko im je, da budemo iskreni, nakon krupnih promjena u ljetnjem prelaznom roku, davao šanse da mogu odbraniti titulu prvaka. Ali, sada već tradicionalni sponzor ove ekipe braća Rajko i Žarko, i njihov vizionar na klupi, iskusni Miodrag Šljivić, uhvatili su se u koštac sa problemom, napravili dobitnu kombinaciju igrača čija je velika prednost bila jako drugarstvo van terena, i upravo u tom duhu, popularni „mehaničari“ su stigli do trona.

Krenimo redom...

U prvom polufinalu, „AK Šćekić“ je na krilima sjajnog Vukadinovića, praktično preslišala nekadađnjeg šampiona „Centro Mobil“ Pg sa ubjedljivih 8:3. Tim Saja Isovića je sinoć bio praktično neprepoznatljiv. Igralo se tvrdo samo do dva brza gola već spomenutog Vukadinovića, koji je ovim mečom potpisao partiju života. Mali trzaj, gosti su imali preko Isovića i Hadžiburića, ali je het trik Dibre, nakon četiri gola Vukadinovića riješio dileme.

U sjajnom drugom polufinalu, „Benicomerc“ se dugo mučio i namučio sa ekipom „Sutomora“, i na kraju boljim finišom meča, slavio 3:1. Lijepim golom sa distance, Pajović je donio prednost timu Zorana Ćalovića. Izjednačio je do poluvremena Barabaš efektnim golom sa gotovo polovine terena. U nastavku su obije ekipe imale šansu da ranije dođu do trijumfa, ali je presudilo veće iskustvo „plavih“.  Prednost je trasirao borbeni Beharović, a putnika u finale „potpisao“ Međedović u sam smiraj meča.

U duelu za treće mjesto, dvije vidno razočarane ekipe „Sutomora“ i „Centro Mobil“, slavili su Sutomorčani sa zasluženih 9:5. Junak meča bio je Zoran Matanović, koji je svaki udarac pretvarao u gol za svoj tim. Po dva gola Isovića i Rujovića nisu bila dovoljna za ozbiljniji otpor.

A veliko finale, bilo je baš veliko. Sve ono što ova igra može da donese viđeno je u tih 40.minuta igre. „AK Šćekić“  je imala više sreće u penal završnici i stigla do drugog trofeja šampiona. Nakon regularnih 2:2, pitanje šampiona je odlučeno tek u sedmoj penal seriji, za konačnih 9:8 za novog starog šampiona. Šampion je konstantno imao prednost u meču, koji je i tvrd i borben. Prvo je kapiten Dibra donio prednost, ali je rezultat do odlaska na odmor ispravio Pajović. U nastavku se na novi gol čekalo do finiša meča.  Kada je Nikezić pogodio, ostalo je još tri minuta do kraja. Za penal završnicu, briljantnim golom pobrinuo se Pajović. Ušlo se u penal rulet, igrači su uglavnom bili precizni, a onda je na red došla poslednja serija. Pajović, inače junak svog tima u finalu namjestio je loptu, a odlični golman Petović je uspio da zaustavi udarac napadača rivala. Upravo je golman šampiona bio poslednji izvođać, koji je preciznim udarcem odlučio pobjednika. Uslijedilo je veliko slavlje na prohladnoj „Bombonjeri“.

Stručna Komisija će do ceremonije svečanog proglašenja najboljih timova i pojedinaca, koja će ove godine biti upriličena u Velikoj Sali SO Bar, 14. Decembra, odabrati i najboljeg igrača i golmana lige. Uparavo, tada, svečano i dostojanstveno kako i priliči ligi, biće dodjeljeni i pehari za tri najbolje ekipe, kao i nekoliko individualnih nagrada.