Ostali sportovi

Odlični Barani na Trofeju Podgorice

izvor; ASCG & MINA | 19:12:2018 | 23:13:30


Atletičar Podgoričkog maratona, Miloš Dragović drugi put uyastopno pobjednik je tradicionalne atletske trke Trofej Podgorice - memorijal Veliša Mugoša. 

U konkurenciji atletičarki 13. put najbolja je bila Slađana Perunović iz AK Nikšić. 

Dragović je u uzbudljivom finišu trke na 5.000 metara, u posljednjih 50 metara, slavio ispred člana barskog Mornara, Dragoljuba Koprivice koji je deset puta slavio na Trci oslobođenja. 

Atletičar pljevaljskog Rudara, Goran Petrić završio je na trećem mjestu. 

Perunović je u trci seniorki na četiri hiljade metara trijumfovala ispred Vesne Pavlićević iz Podgoričkog maratona, dok je treća bila Anastasija Magdelinić iz bjelopoljskog Jedinstva. 

Najbrži junior na hiljadu i po metara bio je Vlado Đurović iz Mornara, dok je u trci juniorki na hiljadu metara pobijedila Amina Suljević iz Jedinstva. 

U konkurenciji pionira najbrži na 800 metara bio je Savo Bogunović (Mornar), dok je u konkurenciji pionirki na 700 metara pobijedila Andrea Raišić (Mornar). 

U trci učenika osnovnih škola pobijedili su Đorđe Marović (Oktoih) i Ivana Vujadinović (Oktoih), dok su kod srednjoškolaca trijumfovali Damjan Mugoša (SSŠ Spasoje Raspopović) i Lana Ivković (SSŠ Marko Radević). 

U trci veterana od 40 do 50 godina pobijedio je Veselin Petrušić (Nikšić), Nikola Vukčević (Bar) bio je najbrži od 50 do 60, dok je Mirko Knežević (Podgorica) slavio u konkurenciji takmičara preko 60 godina. 

Najbrži rekreativci bili Miljan Terzić (Podgorica) i Rada Miladinović (Podgorica). 

U konkurenciji vojnika i policajaca pobijedili su Duško Drača (Danilovgrad) i Goran Golubović (PJ Podgorica). 

U ukupnom plasmanu, u konkurenciji osnovnih škola najbolja je bila Oktoih, dok je u konkurenciji srednjoškolaca, najbolja je bila SSŠ Spasoje Raspopović.

Tradicionalna manifestacija, koja je održana 60. put u čast oslobođenja Podgorice, okupila je oko 500 takmičara i učenika osnovnih i srednjih škola. 

Učesnici su trčali ulicom Slobode sa startom i ciljem na Trgu nezavisnosti. 

Rezultati po kategorijama;

700m  djevojčice - osnovne škole
1. Ivana Vujadinović – Oktoih
2. Mia Šuković – Oktoih 
3. Sara Abramović – Oktoih

700m  pionirke
1. Andrea Raišić – Mornar 
2. Dejana Mašanović – Mornar  
3. Milja Joksimović – Jedinstvo 

800m  dječaci - osnovne škole 
1. Đorđe Marović – Oktoih 
2. Dimitrije Vujošević – Savo Pejanović  
3. Bogdan Đurašković – Milorad Musa Burzan

800m pioniri 
1. Savo Bogunović – Mornar 
2. Jovan Mašanović – Mornar  
3. Luka Tadić – Nikšić

1000m  djevojčice - srednje škole 
1. Lana Ivković – SSŠ „Marko Radević“   
2. Jelena Peruničić – Gimnazija „Slobodan Škerović“
3. Andrijana Subačev – SSŠ „Spasoje Raspopović“

1000m  juniorke 
1. Amina Suljević – Jedinstvo 
2. Mia Vuković – Garač
3. Jovana Miladinović  – Podgorički maraton

1500m dječaci - srednje škole
1. Damjan Mugoša – SSŠ „Spasoje Raspopović“
 2. Uroš Vučinić – SSŠ “Spasoje Raspopović“
 3. Mitar Živković – SSŠ „Spasoje Raspopović“

1500m juniori 
1. Vlado Đurović – Mornar
2. Vasilije Vučinić - Garač
3. Nikola Vujadinović - Garač

Ukupan plasman  - osnovne škole
1. OŠ „Oktoih“ – Podgorica
2. OŠ „Savo Pejanović“ – Podgorica 
3. OŠ „Milorad Musa Burzan“ – Podgorica

Najbolji profesori osnovni škola 
1. Svetlana Kosić , OŠ „Oktoih“ Podgorica
2. Lakić janketić, OŠ „Savo Pejanović“ Podgorica
3. Budimir Vukićević, OŠ „Milorad Musa Burzan“ Podgorica

Ukupan plasman  - srednje škole
1. SSŠ  „Spasoje Raspopović“ – Podgorica 
2. Gimnazija “Slobodan Škerović“ – Podgorica 
3. SSŠ „ing Marko Radević“– Podgorica

Najbolji profesor osnovne škole
1. Stojan Bogojević, SSŠ „Spasoje Raspopović“ Podgorica
2. Marija Mitrović , gimanzija „Slobodan Škerović“ Podgorica
3. Dražen Mugoša , SSŠ „ing. Marko Radević“ Podgorica

3000m - rekreativke
1. Rada Miladinović – Podgorica 

5000m - veterani preko 40-50 godina
1. Veselin Petrušić – Nikšić 
2. Dušan Krcunović– Nikšić 

3000m - veterani preko 50-60 godina
1. Nikola Vukčević – Bar  
2. Zoran Miličić – Podgorica  

3000m - veterani preko 60 godina
1. Mirko Knežević – Podgorica 
2. Lazar Sekulić – Berane
3. Spaso Paloski – Podgorica 

4000m seniorke
1. Slađana Perunović – Nikšić 
2. Vesna Pavlićević – Podgorički maraton
3. Anastasija Magdelinić – Jedinstvo 

5000m seniori – memorijal “Veliša Mugoša”
1. Miloš Dragović  – Podgorički maraton  
2. Dragoljub Koprivica – Mornar 
3. Goran Petrić – Rudar 

5000m –  pripadnici vojske  
1. Duško Drača – Danilovgrad 
2. Kadrija Bošković – Danilovgrad 
3. Dragiša Radević – Danilovgrad 

5000m –  pripadnici policije 
1. Goran Golubović – PJ Podgorica
1. Vukajlo Delić – Pravni fakultet

5000m –  rekreativci
1. Miljan Terzić – Podgorica